Радио Кочани
Кочани
Каегорија на прелисрување

Кочани

Се обележува хоризонталната сигнализација на улиците и патиштата во Кочани

На јавните патишта и улици во Кочани во тек е периодичното одржување. Општина Кочани парцијално поставува нова и ја менува дотрајаната вертикална сигнализација. Со подобрувањето…
Повеќе ...

Владата донесе одлука да има лепенки со „НМК“ наместо нови таблички за возилата

Налепници со ознаката „НМК“ наместо нови регистарски таблички, за заштита на граѓаните од финансиски трошоци и вадење нова документација, одлучи Владата на денешната седница.…
Повеќе ...

Тепачки во С.Мојанци и С.Бање

На 15.05.2023 во 13.07 часот во СВР Штип, Д.А.(69) од с.Мојанци, кочанско,   пријавил дека во с.Мојанци  бил физички нападнат од З.И.(33) од истото село. По комплетирање на…
Повеќе ...

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе