Радио Кочани
Кочани
Каегорија на прелисрување

Кочани

KЈП „ВОДОВОД“- Целосно нормализирање на состојбата во врска со дефектот во „Усова Чешма“ , се…

Поради настанат дефект на главен цевковод во населбата Усова Чешма делумно е прекинато водоснабдувањето во оваа населба. Без вода за пиење се улиците "Македонска" и "Искра" каде…
Повеќе ...

ФА „Љупчо Сантов“ од Оризари учествуваа на VI-от МФФ Шарена Стомна 2023 кој се одржа во Банско,…

Членовите на Фолклорниот Ансамбл Љупчо Сантов од Оризари викендов беа учесници на VI-от МФФ Шарена Стомна 2023 кој се одржа во Добриниште, Банско, Бугарија. На фестивалот настапија…
Повеќе ...

20 годишно момче загина во сообраќајна несреќа која утринава се случила на патот од село Облешево…

20 годишно момче загина во сообраќајна несреќа која утринава се случи на патот од село еОблешево кон село Бањe. Од СВР Штип потврдуваат за настанот. Пријавата кај нив пристигнала…
Повеќе ...

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе