Радио Кочани
Кочани
Каегорија на прелисрување

Виница

Групна тепачка во Виница

На 18.11.2022 околу 20.00 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека на ул.„Македонска“ во Виница бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу шест лица,…
Повеќе ...

Во наредните 10 дена ќе биде објавен повикот за новата социјална зграда во Виница

Во текот на наредните 10 дена ќе биде објавен повикот за новата социјална станбена зграда за Општина Виница, која е изградена и финално завршена со технички прием, а веднаш потоа…
Повеќе ...

Одгледувачите на свињи ќе протестираат поради најавената депопулација на свињите

Одгледувачите на свињи од Малешевијата најавија протест поради, како што велат, најавата за депопулација на свињите. Протестот, информираа денеска организаторите, ќе се одржи утре…
Повеќе ...

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе