Радио Кочани
Кочани
Каегорија на прелисрување

КФМВидео

„Не користи мобилен телефон додека возиш“ и “Паркирај совесно, паркирај одговорно”…

Полициски службеници од полициската станица, при ОВР Кочани, во соработка со Општинскиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата и учениците од сообракајната струка при СОУ…
Повеќе ...

Општина Зрновци во градежна офанзива – Со почетокот на пролетта ќе се гради во трите населени…

Започна градежната офанзива на општина Зрновци за 2024 година.  Ќе се гради локален пат Зрновци- Мородвис и пешачка патека во Зрновци. Ќе  претстои изградба на армирано бетонска…
Повеќе ...

Хуманитарен кошаркарски натпревар помеѓу СОУ „Љупчо Сантов„ и СОУ „Гошо Викентиев“

Вечерва во спортската сала „Сашо Лазарев-Чапо“ се одигра хуманитарен кошаркарски натпревар помеѓу средните општински училишта „Љупчо Сантов“ и „Гошо Викентиев“. Собраните…
Повеќе ...

Старата касарна во Кочани конечно доби нов сјај – Во чистењето денеска помогнаа и жителите !

„Чистата и здрава околина е одговорност за секој од нас“ е пораката која се испраќа со акцијата за чистење на ѓубрето во кругот на Старата касарна под спомен домот „АСНОМ“ во…
Повеќе ...

Општинскиот совет за безбедност во сообраќајот на патиштата – Кочани, празникот 8ми Март…

Улогата и значењето на жената за безбедноста во сообраќајот е функционален склоп на нејзините активности како возач, како учесник во сообраќајот и како општествен чинител. Па…
Повеќе ...

Долгогодишна успешна приказна – пицерија „Пјаца“ освежена и обновена

Пицерија „Пјаца“ веќе 19 години комбинира автентична италијанска кујна со традиционалната домашна. Новореновираниот карактеристичен ентериер го оплеменува релаксирачка музика за…
Повеќе ...

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе