Радио Кочани
Кочани
Каегорија на прелисрување

Култура

32. седница на Општинскиот совет – Марков побара културна институција во градот да се именува…

На првиот свој настап во Совеот на Општина Кочани, вчера на 32 – та редовна седница, откако беше верификуван неговиот мандат, во советнички прашања, Гоце Марков побара
Повеќе ...

ФА „Љупчо Сантов“ од Оризари успешно ја претставија Македонија на меѓународниот детски фолклорен…

Фолклорниот Ансамбл Љупчо Сантов од Оризари од 23-ти до 27-ми учествуваше на III-от Меѓународен детски фолклорен фестивал Коло Без Граница во Тиват, Црна Гора, како и минатата…
Повеќе ...

Златен медал за Кочанчанецот Кирил Ампов и неговата Дијана 6 на меѓународниот собир на олдтајмери…

Изминатиот викенд во Врање соседна Србија во организација на Олдтајмер клубот Врање се одржа меѓународниот собир на олдтајмери ​​наречен „С мерак у чаршију“. Кочанчанецот…
Повеќе ...

По повод денешниов празник Св. Петка верни следачи на Радио Кочани ни испратија фотографии од…

Денеска се празнува летна Св.Петка, заштитничката од несреќи и болести поради што народот ја нарекува и мајка Параскева. Многу лековити извори се поврзани со нејзиното име …
Повеќе ...

ФА „Љупчо Сантов“ – Освоени титулите мис и мистер на вечерта на МФФ „Босилеградско Крајиште…

Фолклорниот Ансамбл Љупчо Сантов од Оризари уште еднаш успешно го презентираа изворниот фолклор од Осоговијата . - На 28-ми јули ансамблот беше дел од XIV-от Меѓународен…
Повеќе ...

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе