Радио Кочани
Кочани
Каегорија на прелисрување

Економија

Започнува инсталирањето на фотоволтаични системи на три јавни објекти во Кочани

Градоначалникот на Општина Кочани Љупчо Папазов и изведувачот на работите „ТМ“ од Штип, во присуство на претставници од Центарот за развој на Источниот плански регион, денеска  го…
Повеќе ...

Подгответе се да ги поместите часовниците и да се префрлите на летно сметање на времето

Часовникот се движи напред во недела на 31 март – стрелката се движи од 2 часот наутро до 3 часот наутро. Овој викенд се префрламе на летно сметање на времето. Ноќта од сабота,…
Повеќе ...

ПОВИСОКИ ПЕНЗИИ СТИГААТ В ПОНЕДЕЛНИК – Еве колкаво зголемување ќе добијат пензионерите…

Вкупно 337.000 пензионери в понеделник ќе добијат за 5,3% повисоки пензии, пресметано според новата методологија. Пресметките покажуваат дека зависно од групата пензионерите…
Повеќе ...

Продолжува субвенционираниот општински линиски превоз на патници во Кочани

По спроведената постапка за јавна набавка, Општина Кочани го продолжува организирањето општински линиски превоз на патници на подрачјето на општина Кочани. Превозот на релацијата:…
Повеќе ...

800 припаднички на понежниот пол од Амфенол на патување, за повеќе од 1 000 козметички производи

Амфенол Технолоџи Македонија, за своите вработени, по повод Денот на жената, организираше патувања за Будва и низ Македонија. Околу 800 жени вработени во АТМ имаа можност да…
Повеќе ...

Николовски – Браната Речани е еден од најзначајните капитални проекти што се гради во…

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски денеска при работните активности во Кочани изврши увид во градежните активности за изградба на браната…
Повеќе ...

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе