Радио Кочани
Кочани
Каегорија на прелисрување

Регион

Интензивно се подготвува патеката во пресрет на спортскиот настан Урбано-ридски крос “МЛАДИТЕ…

На барање на планинарите, туристите и жителите на општина Зрновци, денеска Општина Зрновци започна со уредување и проширување на планинскиот патен правец покрај кањонот на река…
Повеќе ...

Високо 15-то место освои Тимот на ,,МакБот Пионери” при СОУ Гошо Викентиев од Кочани во конкуренција…

Со многу емоции, незаборавни искуства, спомени од прекрасно поминати денови , дружби со деца од цел свет од различни култури, стекнати нови пријателства, тимот на ,,МакБот Пионери”…
Повеќе ...

МВР вчера заплени кокаин, амфетамин и марихуана во Кочани,Штип, Виница и Берово (ВИДЕО)

МВР информира дека на 20.05.2023 во утринските часови во координирана и заедничка акција на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена…
Повеќе ...

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе