Радио Кочани
Кочани
Каегорија на прелисрување

Регион

Кривична против двајца малолетници од Кочани за „разбојничка кражба во обид“ и три кривични дела…

Вчера надворешна канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против двајца малолетници од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторени кривични…
Повеќе ...

Градоначалникот Љупчо Папазов им го честита Рамазан бајрам на муслиманските верници

Во пресрет на Рамазан бајрам, градоначалникот на Општина Кочани Љупчо Папазов упати честитка до граѓаните од исламска вероисповед. – На  сите верници од исламска вероисповед им го…
Повеќе ...

видео – Техничкиот министер Велковски во Кочани: И по осум месеци постои активен протест на…

„ За жал, и по осум месеци се уште постои еден активен протест на пензионерите затоа што не им беа задоволени нивните барања, односно 5000 денари, линеарно покачување на…
Повеќе ...

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе