Радио Кочани
Кочани
Прелистување

Video

Средношколците од СОУ „Љупчо Сантов“ од Кочани ја освоија главната награда за идејно решение за…

На BOOT кампот на UP SHIFT програмата кој се одржа од 25ти до 27ми Април во Струга. Средношколците од СОУ „Љупчо Сантов“ од Кочани ја освоија главната награда за идејно решение за…
Повеќе ...

Сеуште твори и открива млади музички ѕвезди. Григор Копров во интервју за Радио Кочани…

Годинава полни 80 години од својот живот. Григор Копров еден од најпознатите поп и фолк композитори.И самиот незнае колку вкупно песни има искомпонирано. Сеуште твори, работи и…
Повеќе ...

Хранете се здраво и природно! „Благица Кичен“ – секој ден различно мени,за сите вкусови…

Кога мислите на традиционална храна со вкус кој не се заборава помислувате на „Благица Кичен“Секој ден различно мени и кетеринг услуга за сите ваши свечености !075/356-660…
Повеќе ...

„Сподели радост“ – велигденски хепенинг во Градскиот парк во Кочани (ВИДЕО)

Во пресрет на најголемиот христијански празник, под мотото „Сподели радост“, денеска во Градскиот парк се одржа претпразнична програма и Велигденски базар. На Велигденскиот базар…
Повеќе ...

Во Кочани презентирана кампањата „МВР за граѓаните – заедница, доверба и одговорност“

Денеска Одделението за превенција при СВР Штип во соработка со ОВР Кочани почна со реализација на активности во рамки на кампањата на МВР и Македонскиот полициски синдикат “МВР за…
Повеќе ...

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе