Радио Кочани
Кочани

ПРИВЕДЕН ДИЛЕР ВО КОЧАНИ Кај 23-годишникот била пронајдена марихуана…

4,575

Полициски службеници од СВР Штип – ОВР Кочани вчера го лишиле од слобода 23-годишниот кочанчанец Д.Ј..

При претрес во неговиот дом во Кочани, извршен со судска наредба, информираа денеска од МВР, била пронајдена и одземена марихуана.

Д.Ј. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

ДНЕВЕН БИЛТЕН НА МВР

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе