Радио Кочани
Кочани
Каегорија на прелисрување

КФМВидео

Не е јубилеј, ама вредно е да се одбележи КУД „Руен“ Кочани 37 години успешно работи на овие…

Од далечната 1986 година веќе цели 37 години КУД „ Руен“ го негува кочанското културно - историско наследство ( песни, ора, обичаи, адети, стари носии) и со љубов не претставува…
Повеќе ...

АМФЕНОЛ МАКЕДОНИЈА – Кочани ја пушти во употреба 7мата работна единица. Бројот на вработени се…

Денеска Амфенол Технолоџи Македонија во свечен амбиент, во присуство на дел од вработените и гости - менаџери од Америка и Израел, официјално ја пуштија во употреба 7мата работна…
Повеќе ...

„Моите здрави навики“ од најмладиот автор досега (7-годишен) промовирана во библиотеката „Искра“ во…

Денеска во библиотеката „Искра“ во Кочани беше промовирана детската сликовница  „Моите здрави навики“  од авторот Милијан Чаршавски, ученик во прво одделение при ООУ „Никола Карев“…
Повеќе ...

На Кочанските тениски терени се одржа традиционалниот тениски турнир Медикал Опен.

Денеска на Кочанските тениски терени се одржа традиционалниот тениски турнир Медикал Опен Медикал Опен е традицонален тениски турнир кој годинава се одржува по 27 пат, а инаку…
Повеќе ...

Денеска  Кочани, односно БК Спартак беше  домаќин на Државното првенство во борење за сениори и…

Денеска  Кочани, односно БК Спартак беше  домаќин на Државното првенство во борење за сениори и сениорки. Првенството се одржа во салата на ООУ „Никола Карев“ со почеток во 11…
Повеќе ...

ЈОУ Библиотека „Искра“ го реализираше 48. Детски поетски фестивал„Мајски цвет“.

Во организација на ЈОУ Библиотека „Искра“ – Кочани, а во соработка на ЛК „Копнеж“, денеска, со почеток од 12 часот, во малата сала на Мултикултурниот центар се реализираше 48.…
Повеќе ...

Филмот „Што е тоа жена?“ на Мет Волш прикажан пред кочанската публика (ВИДЕО)

Станува збор за филм кој е поврзување на документарец со хумористични нишки, во кој се разработува современата тема околу правата на жените, значењето на жената во општеството и…
Повеќе ...

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе