Радио Кочани
Кочани
Каегорија на прелисрување

Економија

Од вечерва почнува зимското сметање на времето – стрелките се поместуваат еден час поназад

Ноќеска во 3 часот во земјава ќе престане летното сметање на времето и ќе се премине на зимско сметање.Стрелките на часовникот во 3 часот треба да се поместат 1 час наназад, на…
Повеќе ...

Поскапува бензинот БС-95

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ поскапува за два денари по литар, а цената на другите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и…
Повеќе ...

Во Кочани се одржа Регионалниот форум на тема: Можностите за пристап до финансии – битен фактор за…

Општина Кочани денеска беше домаќин на Регионалниот форум на тема „Можности и пристап до финансии – битен фактор за женско претприемништво“,  што се одржа во рамките на проектот…
Повеќе ...

Стрелките на часовниците во недела сепак се враќаат наназад, Владата одлучи да не продолжи летното…

Овој викенд во ноќта меѓу 29 и 30 октомври стрелките на часовниците сепак ќе се поместат еден час наназад, откако Владата одлучи да нема промена во досегашното летно и зимско…
Повеќе ...

Папазов: Во Кочани се асфалтираат повеќе улици и булевари и се довршува изградбата на градскиот парк

Денес на моја покана гостин е претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и имаме можност да ги презентираме проектите кои ги реализиравме неодамна. На улицата на која се…
Повеќе ...

Конкурс за обука на жени за брендирање, пакување и продажба на земјоделски производи

о крајот на годината, Општина Кочани во соработка со Фондацијата ЦЕЕД Македонија, ќе ја реализира последната од серијата тематски обуки за економско јакнење на жените.На…
Повеќе ...

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе