Радио Кочани
Кочани
Каегорија на прелисрување

Спорт

Хуманитарен кошаркарски натпревар помеѓу СОУ „Љупчо Сантов„ и СОУ „Гошо Викентиев“

Вечерва во спортската сала „Сашо Лазарев-Чапо“ се одигра хуманитарен кошаркарски натпревар помеѓу средните општински училишта „Љупчо Сантов“ и „Гошо Викентиев“. Собраните…
Повеќе ...

Koчанчанецот Андреј Лазаров (24) е првото зимско засилување на прволигашот Горица од Хрватска

Koчанчанецот Андреј Лазаров (24) од кочанската населба Оризари е првото зимско засилување на прволигашот Горица од Хрватска ХНК Горица  е прволигашки Хрватски фудбалски…
Повеќе ...

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе