ОГЛАСИ

Продавниците за спортска облека и обувки „Спортисимо“ од Кочани бараат женско лице за работа
ТЕЧКО НЕТ ДООЕЛ вработува двајца веб девелопери. Работата се одвива во релаксирана атмосфера
KLIMA-ABS-AIRBEG-CENTRALNO ZAKLUCUVANJE- PODESIV KOZEN VOLAN -ELEKTRIKA NA STAKLA-ELEKTRIKA NA RETROVIZORI- RADIO CD FORD FABRICKO- BRANICI VO BOJAVOZILOTO E ZACUVANO KAKO NOVO BARAJTE ME NA OVOJ BROJ 078 220 032
Поради зголемен обем на работа Дрво Пром Мородвис комплекс Кочани има потреба од  - 2 Столари со минимум средно образование и една година работно искуство - 2 Бравари со минимум средно образование и една година работно искуство - 1 Раководител на…
КЈП „Водовод“ од Кочани традиционално за Новогодишните празници издава тезги на утврдена локација

П о в и к -од ТППЕ

14 Дек 2017
433 пати
Територијалната противпожарна единица – Кочани апелира граѓаните да ги исчистат оџаците
Фирма од Кочани, чија дејност е дистрибуција на стоки, бара дистрибутер со работно искуство и да
Општина Кочани ги повикува сопствениците на хаварисани возила, да ги отстранат што
Поради золемен обем на работа, Ресторанот АМОР, има потреба од шанкери, келнери и
Општина Кочани распиша објава за отуѓување градежно земјиште во сопственост на Република

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.