ОГЛАСИ

Трговијата е навистина возбудлива професија
Девојка и момче се излезени во Трговски во Кочани. Нивниот разговор се одвива вака...
Пред точно 20 години, 1999-та година, сегашниот сопственик, Јоце Каров, ја отвори такси
Од 21 ноември до 6 декември  2018 година тече рокот од Конкурсот за доделување 30 стипендии на редовни
Во периодот од 19 ноември до 20 декември 2018 година ќе има времена измена на режимот и условите на
Жито маркети имаат потреба од персонал за продажба во маркет во Скопје, Виница и Кочани.   Заинтересираните можат да го испратат своето CV на: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
ПЗУ „д – р Пашовски“, специјалистичка ординација по стоматолошка протетика, бара забен асистент. Потребна
Се продава градежен плац со површина од 800 м2 погоден за бизнис (мало стопанство) или индивидуална
Општина Кочани во соработка со Здружението на граѓани „Младите можат“ од Скопје објавува повик за

ПОВИК

01 Ное 2018
300 пати
Се повикуваат правните и физичките лица даночни обврзници, по основ на данок на имот и комунални такси да си ги платат заостанатите, а

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.