ОГЛАСИ

На Ваше барање Либеро Травел и Белдона повторно организира екскурзија за Манастирот Острог во термин 30.09-02.10 со едно ноќевање
Болката во забите може да биде знак и за воспален синус . Заболените заби во горната вилица може да бидат една од причините
ШТИПСКА ПАСТРАМАЈЛИЈАДА 2016
Новини во Мултиграф, за помалку од 7 000 денари добивате безжичен паркинг систем
Бесплатно зачлени се во клубот на верни купувачи на Жито маркети, пазарувај и освој вредни награди!
Викенд програма:
Авто Атом ДОО Кочани има потреба од возачи со Д категорија. Информации на
На 13 септември 2016 година (вторник), со почеток во 17 часот, Урбаната заедница бр. 8 во своите простории,
1.Летото е веќе при крај, а вие сеуште не сте биле на море?? Може да го сторите тоа заедно со тимот на ТА Либеро Травел и Белдона на 28-ми август (недела )
Кафеана „Огниште“ има потреба од готвач-готвачка. Информации

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.