ОГЛАСИ

Хоризонти Микрокредитирање ја промени локацијата, на улица Стево Теодосиевски број 2, веднаш
Боби Мак бара сезонски работници за работа во Италија. Информации на
Освежете го својот дом и работните простории со екстра моќни вентилатори од ГИГА ЛУКС, за само

LEXINGTON во AQUA

11 Јул 2017
1032 пати
Конечно во Македонија доаѓа најдобриот бенд за 2016 година во Србија „Лексингтон“. Бендот
Се продава комплетно наместена Виќенд Куќа со површина од 70 м2 и дворно место од 7 000 м2. Располага со сопствена трофазна, електрична енергија
Општина Кочани организира бесплатни курсеви за пливање за ученици на возраст од 8-14 години од социјално ранливи семејства. Курсевите
Боем Инг има потреба од градежни работници, со и без работно искуство. Плата по договор. Информации на
„Гига Лукс“ е ексклузивен дистрибутер на реномираниот грчки бренд „Еуро Ламп“. Искористете
Цвеќарница „Флора“ бара лица за работа во својот продажен објект. Пожелни се
СЕ ИЗВЕСТУВААТ СИТЕ ПАТНИЦИ ДЕКА ВО ЛЕТНИОТ ПЕРИОД АВТО АТОМ ДОО КОЧАНИ

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.