Како и што беше од претходно најавено, ГФК Осогово на 20 –ти овој месец од 15:15 часот на стадионот „Никола Мантов“ ги започна подготовките за пролетнио

Утре во Кочани се игра осминафиналниот дуел од Купот на Македонија во футсал помеѓу домашните екипи „Уни Паб“ – „Торпедо“. Мечот

„На повидок е решавање на прашањето за поставување 1 500 столчиња на источната трибина и други

Во врска со информацијата за поднесената оставка на Управниот одбор на ГФК „Осогово“ до градоначалникот, ја

По сознанијата за непријатните состојби во ФК „Осогово“ и настаните на стадионот, а за смирување на страстите и изнаоѓање

Општина Кочани како организатор на ПЕТРОВДЕНСКИОТ ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ ги повикува фудбалските екипи

Речиси ниту еден стопанственик не присуствуваше вчера во салата за седници на Општинскиот совет

На 14 јуни (среда) во салата на Советот на Општината ќе се одржи состанок, на кој, во центарот на вниманието ќе биде ГФК „Осогово“ и новите моменти

Фудбалерите на ГФК „Осогово“ се на чекор од Втората лига. В недела, победа против „Каменица Саса“ ги води во повисок ранг на

ГФК „Осогово“ нуди простор за рекламирање на Градскиот стадион „Никола Мантов“ во Кочани. Понудата

Страница 1 од 11

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.