Ротари клубот Кочани-Виница и Печатницата Европа 92 деновиве ја објавија книгата под наслов „Весела олимпијада“ намената за најмладите читатели од познатиот писател

Фолклорниот ансамбл Мугри на ЦК Бели мугри во пресрет на Новогодишните и Божикните

Во Центар за култура Бели мугри - Кочани, денеска ќе се одржи промоција на стрип - книгата "Кочо Рацин - живот, песни и смрт". Работена е по

Среда, 15 ноември, свечено отворање на нов бутик во Кочани. - Бутик МАРИЛУНА спроти Центарот

Викендов во НУЦК „Бели Мугри“ во Кочани, ќе се оддржи „Нов Град“, дводневен културен настан на кој концерти

Денеска, во 12 ч. во Библиотеката „Искра“ ќе биде отворен 12. Саем на книгата во Кочани. Саемот

На 27. 10. 2017 година, на Преподобната Параскева – Петковден, Неговото Високопреосвештенство

Ве информираме и покануваме на 29 Октомври (недела ) 2017 година со почеток од 20:00 часот

Претставници од амбасадата на Народна Република Кина, од Министерството за земјоделство,

Страница 1 од 28

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.