Пенче Кралев квинтет, комбинација на млади музичари, студенти на музичкиот отсек во Штип, на одделот за џез

Кочанецот, Благој Веселинов, ѕвездата на „Исцелител“, се најде меѓу десетте европски таленти во подем за

Синоќа, во рестoранот „Амор“ во Кочани, настапи гудачкиот квартет „Вива стрингс“.

В понеделник, на 3 декември, со почеток во 19 часот, во рестoранот „Амор“ во Кочани, квартетот „Вива стрингс“

По завршувањето на Филмскиот фестивал за млади „Џифони Македонија“, кој се одржа минатиот месец во

“Трагачи по парадокси“ е четврта книга од едицијата Балканска сатира во издание на Фестивалот

Да се возобнови ѕидот на смеата за кој во 1995 година пишуваа и светските медиуми, ѕидот стана

Пенче Кралев – контрабас, Виктор Филиповски – тапани и Филип Динев – гитара, двајца студенти и

Скопскиот состав Fighting Windmills на 10 јули во 22 ч. ќе оддржи концерт на отворено во Паркот на Револуцијата

Наградата Гран при „Васил Ќортошев“ за најдобра претстава ја доби „Меѓу нас е тивко“ на Младинската сцена при Интимниот театар

Страница 1 од 8

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.