По повод шестиот роденден на најголемата компанија во Општина Кочани, Амфенол технолоџи Македонија,

По повод Денот на македонското востание – 11 Октомври, градоначалникот на Општина Кочани Николчо Илијев

Под мотото Имаме право на среќно детство, првачињата од Кочани станаа членови на Детската

Почитувани сограѓани, Од мое име и од името на Општина Кочани, Ви го честитам, 8 Септември, Денот на независноста

Во рамките на одбележувањето на 75-годишнината од ослободувањето на Кочани, в петок на 6 септември, по

Од мое лично име и од името на Општина Кочани на сите верници од исламската вероисповед им го честитам

Изградбата започна 2004 година, а осветувањето стаса после 15 години. Селото со најсолиден наталитет во

Во пресрет на големиот македонски празник – Илинден, вчера делегации од Општина Кочани, Сојузот на борците од НОВ и од политички партии положија свежо цвеќе на Споменикот

Вечерва, 11 јули, во пресрет на празникот Петровден, празнична литија и кршење на славскиот колач (во 18:30 ч.) - во

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.