Почитувани сограѓани, Од мое име и од името на Општина Кочани, Ви го честитам, 8 Септември, Денот на независноста

Во рамките на одбележувањето на 75-годишнината од ослободувањето на Кочани, в петок на 6 септември, по

Од мое лично име и од името на Општина Кочани на сите верници од исламската вероисповед им го честитам

Изградбата започна 2004 година, а осветувањето стаса после 15 години. Селото со најсолиден наталитет во

Во пресрет на големиот македонски празник – Илинден, вчера делегации од Општина Кочани, Сојузот на борците од НОВ и од политички партии положија свежо цвеќе на Споменикот

Вечерва, 11 јули, во пресрет на празникот Петровден, празнична литија и кршење на славскиот колач (во 18:30 ч.) - во

На сите граѓани кои го слават Рамазан Бајрам им го честитам празникот и посакувам празничната сила да ја

Основното музичко училиште во Кочани ја одбележа 92-годишнината од раѓањето на својот патрон и основач,

На припадниците на влашката заедница им го честитам националниот празник – 23 Мај, датум што ја

Страница 1 од 20

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.