Испечатете ја страната

Амфенол има потреба од информатички техничар...

29 Јул 2021
1061 пати

Моментално имаме потреба од 2(две) ново вработени лица за работно место

 

Информатички техничар

Одговорности и задачи:

·       Конфигурација на компјутер,

·       Средно познавање на Windows оперативен систем,

 • Основно познавање од windows networking,
 • Конфигурирање на компјутер во домеин,
 • Поврзување на компјутери и машини на мрежа,
 • Доделување на IP адреси на Client and Machine network,
 • Конфигурирање на mail клиенти,
 • Конфигурација на принтери и скенери.

 

 

Потребни квалификации:

 • Образование : минимум средно образование;
 • Знаења и вештини : солидно познавање на работа со компјутери, администрација на мрежна опрема;
 • Способности: комуникациски способности, аналитички способности, способност за тимска работа, способност за работа под притисок и со кратки рокови.

 

 

Вашите апликации ги очекуваме најдоцна до 05.08.2021 година по електронски пат на следнава адреса: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или директно во канцеларијата на оддел за човечки ресурси.

 

Напомена:

 • Ќе бидат контактирани само лицата кои ќе влезат во потесен избор.
 • Апликациите без назнака за кое работно место се однесуваат нема да се земат во предвид.
Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Последни објави radiokocani.mk