АМФЕНОЛ ИМА ПОТРЕБА ОД ИНФОРМАТИЧКИ ИНЖЕНЕР....

24 Јун 2021
1104 пати

 

 

 

Моментално имаме потреба од 1(едно) ново вработено лица за работно место

 

Информатички инженер

Одговорности и задачи:

 • Одржување на медиа-нет системот,
 • Инсталација на медиа-нет апликацијата,

·       Конфигурација на компјутер,

·       Напредно познавање на Windows оперативен систем,

 • Напредно познавање од windows networking,
 • Конфигурирање на компјутер во домеин,
 • Поврзување на компјутери и машини на мрежа,
 • Доделување на IP адреси на Client and Machine network,
 • Конфигурирање на mail клиенти,
 • Познавање на SQL и бази на податоци, C++, JAVA script итн.,
 • Конфигурација на принтери и скенери.

 

 

Потребни квалификации:

 1. Образование : високо образование – технички факултет- Информатика
 2. Работно искуство : ќе се смета за предност (посебно во производствена фирма од соодветната област)
 3. Знаења и вештини : солидно познавање на работа со компјутери, администрација на мрежна опрема, програмирање
 4. Способности: комуникациски способности, аналитички способности, способност за тимска работа, способност за работа под притисок и со кратки рокови;

 

 

Вашите апликации ги очекуваме најдоцна до 23.06.2021 година по електронски пат на следнава адреса: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или директно во канцеларијата на оддел за човечки ресурси.

 

Напомена:

 • Ќе бидат контактирани само лицата кои ќе влезат во потесен избор.
 • Апликациите без назнака за кое работно место се однесуваат нема да се земат во предвид.
Оценете ја оваа вест
(0 гласови)