Конкурс за избор на жетварска убавица

06 Сеп 2018
194 пати

К О Н К У Р С за учество во Изборот на жетварска убавица 2018


Општина Кочани распишува конкурс за избор на жетварска убавица во манифестацијата „Денови на кочанскиот ориз 2018“
На конкурсот може да се пријават девојки кои се жители на општина Кочани и се на возраст од 15 до 20 години.
Општинската администрација врши претселекција на пријавените кандидатки. Во изборот на жетварска убавица на општина Кочани може да учествуваат најмногу 15 девојчиња.
Конкурсот трае 7 дена од денот на објавувањето.
Пријавувањето е од 6 до 12 септември 2018 година, кај Ленче Карова, Општина Кочани: 072/275-632, Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.


Општина Кочани
Организациски одбор на манифестацијата „Денови на кочанскиот ориз – 2018“

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.