ГФК Осогово ја информира пошироката јавност и своите фанови дека го официјализираше првото

ГФК Осогово уште еднаш ја потврди својата заложба и стремеж за форсирање млади надежни фудбалери.

Како и што се очекуваше, ГФК Осогово ја оправда фаворитската улога откако вчера во последното есенско

ГФК „Осогово“ го продолжи победничкиот поход во Третата лига Исток откако вчера на гостувањето во Делчево, во

ГФК „Осогово“ во рамки на 12. коло од Третата лига Исток стигна до нова победа. Вчера на Градскиот стадион

„Осогово“ е посилен за искусниот 33-годишен Ефтим Аксентиев, кој по една сезона се враќа во добро позната

ГФК Осогово во пресрет на почетокот на подготовките за новата сезона во Третата фудбалска лига Исток

Вечерва, со почеток од 19 ч. на игралиштето кај Гимназијата „Љупчо Сантов“ се играат првите

Синоќа во 19 ч. со натпреварите што ќе се одиграат на две игралишта на локацијата кај Гимназијата и

Теренот за мал фудбал во дворот на Средното училиште „Љупчо Сантов“ се подготвува за претстојниот „Петровденски турнир“. Се

Страница 1 од 12

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.