Киро Герасимов, новинар, хроничар, поет вчера ја претстави својата најнова книга, што ја насловил

Изложба на дела од Верче Андонова, кочанчанка, која подолго време живее во Штип, организира

Вечерва во 19 ч. во ресторанот „Але-дар“ во Кочани ќе бидат доделени наградите на најуспешните во спортот во

Во средата вечерта, на ски-патеката 3 на Пониква се одржа првото ноќно скијање.

Тошо Антов, член на Планинарскиот спортски клуб „Осогово“ е избран за најуспешен спортист на Кочани за

Македонската ракометна репрезентација вчера ја постигна втората победа на Светското првенство во ракомет

На вчерашната средба во Штип новинарите од источниот регион во рамките на регионалниот центар „Исток“ го избраа најдоброто во регионот

Со цел поттикнување на претприемачкиот дух преку промоција на успешни примери, се доделија престижните

Викендов во Лесковац, во организација на карате клубот “SENSEI“ се оддржа 14-от Меѓународен карате турнир

Јане и Јани Постолов , како и Лука Змејковски дефинитивно се асови во својата конкуренција од Балканот.

Страница 1 од 2

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.