Бранислав Николов и Гоце Јованоски, двајцата дел од култната битолска група „Фолтин“,

Македонското R’n’B дуо, ДНК, синоќа пред голем број

Најценетата македонска етно џипси брас атракција, „Кочани оркестар“, ќе гостува

Според многумина, еден од најдобрите вокали кај нас, Наташа Мијатовиќ – Мијата, првите денови од новата 2015 година ги помина во Кочани,

Даниел Кајмакоски победи на синоќашниот Скопски фестивал

"Намбареја" e најновата песна на Сара Мејс, ексцентрична

„Север и Југ” – тоа е насловот на новиот сингл, кој на крајот на месец

„Sethstat“ веќе дваесет години неуморно ја промовираат македонската џез-сцена

Страница 1 од 2

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.