Среќна, успешна и бериќетна 2019 година - Ви посакува тимот Радио Кочани ФМ. Драги пријатели, слушатели и

ОО на СДСМ на Кочани денеска одржа прес конференција. Зборуваше претседателот на локалниот огранок на владеачката партија, Дарко Радески. Кажаното ви

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН – нов инстант лоз на Државна лотарија на Македонија , од денес -25.12.2018 година во над

Компанијата “Ледер” од Кочани, денеска ги израдува вработените од ЈЗУ Здравствен дом – “Академик

97 коло на НовоЛото 7/34 во 2018 година донесе добивка 6+1 вредна 1.187.037 денари.

Согласно Програмата за спроведување на општи мерки за заштита на населението од заразни болести на

Претставници на Младинската акциона група од Кочани и Центарот за култура, комуникација и едукација

Промоција на книгата „Боцки“ од Ружа Стојмилова ќе се одржи денеска во ЈОУ Библиотека „Искра“ во

Во организација на Библиотеката „Искра“ во Кочани, од денеска, 5 ноември, е отворен тринаесеттиот Саем на

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.