Творештвото на поетот Сретен Вујовиќ од Цетиње, Црна Гора, остварено во изминатите 40 години, ќе биде

Актерката Весна Петрушевска ја одбележува 25 -годишнината од нејзината кариера и во Кочани, со стенд-апот

Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, ја посети американската

Во повеќе наврати од почетокот на оваа година, за сега непознати лица, донесуваат мали кученца кај спомен

Леонид Гошев, годинава по вторпат доби стипендија од Агенцијата за млади и спорт. Овојпат освојувајќи го

Тимот на Амичи на професионален начин и овој пат, традиционално ја воодушеви публиката. Со претставата

Жирито во состав Борис Чоревски, Несрин Таир и Аксел Мехмет, тројцата драмски актери, ја донесе следната одлука после одигрувањето на последната

Во рамките на промотивните предуписни активности, деновиве близу илјада деца го посетија Основното

Друштвото за спорт и рекреација „Прв до врв“, во соработка со велосипедската група МТБ „Исток“ од Кочани и спортски ентузијасти од Осоговието,

Со пантомима, класична музика, и огномет, љубителите на театарот во Кочани синоќа го проследија отворањето на 56. издание на

Страница 1 од 42

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.