Вчера и завчера во Кочани се има случено мал куриозитет, во позитивна смисла. Имено,

Млолетно четиринаесетгодишно девојче од Кочани било силувано од дваесет и двегодишник од кочанско село,

Вчера (09.06.) околу 06,10 часот на магистралниот пат Кочани-Штип помеѓу селата Чешиново и Кучичино се случила сообраќајна незгода

Вчера околу 19, 30 часот во Здравствениот дом во Кочани, од страна на неговите родители, било

На 10.05.2018 година во 10.30 часот во Кочани, на улица ,,Димитар Влахов" В.С.(43) од село Тркање

Во сабота на ден 28.04.2018, сабота, околу 13 ч. намерно е подметнат пожар на градската депонија. КЈП Водовод и противпожарната единица реагираше во најкус

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани до Основното јавно обвинителств

Основното јавно обвинителство Кочани информира дека е издаде Наредба за спроведување

На 30.03.2018 година околу 17 часот кај градската капела во Кочани, при истовар на мермерни плочи

Страшна трагедија се случила попладнево во Кочани. Во фирма за надгробни споменици во близината на градската капела, едно лице починало, а

Страница 1 од 19

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.