Во присуство на гости, ученици и пензионирани пожарникари, Територијалната противпожарна едница – Кочани

Во организација на Фолклорниот ансамбл „Љупчо Сантов“, 2 до 5 мај во Оризари се одржа шестиот

Христос воскресе, навистина воскресе е поздравот со кој Христијаните во наредните три денови ќе се отпоздравуваат меѓу себе ширејќи ја веста за победата

Велика Сабота е денот меѓу смртта и воскресението, меѓу петок и Велигден, денот што ги спојува распнувањето

Почитувани, Ви го честитам Велигден и да Ви посакам здравје, благодат, љубов, мир и спокој во секој дом.

Денешниот празник е еден од базичните настани за Црквата.

25.4.2019 г. 11 ч. – Положување свежо цвеќе на споменикот на Никола Карев кај с. Тркање

Со читање на светската и на македонската порака, Библиотеката Искра од Кочани го одбележа Светскиот ден на

Денеска, со почеток во 11 ч. во ОУ „Св. Кирил и Методиј“ во Кочани ќе се одржи Регионална ревија на училишни хорови

Денеска по 59 –ти пат беше одбележан патрониот празник на СОУ „Гошо Виќентиев“ од Кочани. На свеченоста

Страница 1 од 19

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.