Дарко Радески е новиот претседател на Општинската организација на СДСМ од Кочани. Конкурсот за избор на прв човек

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Кочани, очигледно следејќи ги наредбите на нивната Централа во Скопје, имаше прес конференција

На прес конференција ОК на ВМРО-ДПМНЕ излезе со низа критики за стоте дена од владеењето на СДСМ и градоначалникот

Непријатно е токму пред новогодишните празници да се зборува за политички теми, а уште поневкусно е кога тие се поврзани со криминал, корупција,

Целта на денешното мое обраќање се последните политички хајки против мене и против раководните структури во општина Кочани поставени

Во целост ви го пренесуваме она што беше кажано на прес конференцијата на ОО на СДСМ од Кочани одржана на 4 авгус. Зборуваше

Кажаното на средбата со новинарите одржана вчера во канцеларијата на ОК на ВМРО – ДПМНЕ за

Локалната власт на Кочани, предводена од градоначалникот Ратко Димитровски, продолжува да спроведува политика на непотизам и

Низ улиците на Кочани синоќа граѓани, со мирен протест уште еднаш изразија својата поддршка

Граѓанската иницијата За заедничка Македонија синоќа организираше протестен марш и во Кочани. Дождот

Страница 1 од 5

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.