По повод продажбата на сезонски билети, нашиот клуб во претходниот период примаше уплата на сезонски билети

ГФК Осогово подготвителниот период кога станува збор за контролните средби го заврши со победа.

Дојде и тој ден, ГФК Осогово по долги години потпиша професионален договоро со еден фудбалер, се

Македонскиот второлигаш Осогово е еден од најактивните клубови кај нас со неверојатна активност на

Екипата на „Деликатес“ е вториот финалист на „Петровденскиот турнир во мал фудбал“. Финалниот натпревар е со екипата на

Како и што беше најавено на 6 јули на Градскиот стадион „Никола Мантов“, шефот на стручниот штаб на

По продолжувањето на соработката со костурот на екипата, дојде време и официјално да ги промовираме првите

Иако е пауза помеѓу двете сезони и период од годината кој е предвиден за одмор, Управата на ГФК Осогово максимално работи за предизвикот што следи,

Заврши рокот за пријавување на екипи за учество во Петровденскиот турнир во мал фудбал. На турнирот се пријавија

Во рамки на 21. коло од Третата лига Исток вчера ГФК Осогово забележа уште една рутинска победа, овојпат на гостински терен во Виница против

Страница 1 од 14

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.