Утревечер со почеток во 20.00 часот , Музеј ,,Теракота‘‘ од Виница организира

Ла Колони Волвокс постои од 2002 година, а до сега има издадено 5 албума

Ана Николиќ, провокативната српска пејачка, доаѓа на концерт во Кочани

Ален Исламовиќ, кој зад себе има пејачка кариера во „Диви јагоди“ и „Бело копче“, две култни сараевски рок-групи, вечерва

Вечерва во „Гарден“ настапуваат Гоце Мицанов и Jazzobell Quartet, што е прв концерт во Кочани на професорот

Од утре Виница е домаќин на најдобрите млади одбојкари на Балканот. Шампионатот

14. 08. 2014, четврток, ноќно капење, латино и ретро, влез 50 ден.; 15. 08. 2014, петок, Ike de Koka – house traki

Виница ќе биде домаќин на најдобрите млади одбојкари на Балканот. Шампионатот ќе се одржи

Каменичкото културно лето годинава ќе се држи од 25-ти до 29-ти август. Организатор е

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.