Ла Колони Волвокс постои од 2002 година, а до сега има издадено 5 албума

Ана Николиќ, провокативната српска пејачка, доаѓа на концерт во Кочани

Ален Исламовиќ, кој зад себе има пејачка кариера во „Диви јагоди“ и „Бело копче“, две култни сараевски рок-групи, вечерва

Вечерва во „Гарден“ настапуваат Гоце Мицанов и Jazzobell Quartet, што е прв концерт во Кочани на професорот

Од утре Виница е домаќин на најдобрите млади одбојкари на Балканот. Шампионатот

14. 08. 2014, четврток, ноќно капење, латино и ретро, влез 50 ден.; 15. 08. 2014, петок, Ike de Koka – house traki

Виница ќе биде домаќин на најдобрите млади одбојкари на Балканот. Шампионатот ќе се одржи

Каменичкото културно лето годинава ќе се држи од 25-ти до 29-ти август. Организатор е

Двајца планинари, едниот од Македонија другиот од Бугарија, следејќи го својот порив за авантура ја совладаа 604, 11 километри

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.