Вечерва започнува 9-то издание на Меѓународната културна манифестација „Петровденски конаци“, чиј организатор е ЦК „Бели мугри“

ЧЕТВРТОК 2 - ри јули ДРЖАВНА ЛОТАРИЈА НА МАКЕДОНИЈА ВЕ ПОКАНУВА НА ДРУЖЕЊЕ СО УБАВАТА ВОДИТЕЛКА

НАЦИОНАЛНА УСТАНОВА – ЦЕНТАР ЗА КУЛТУРА „БЕЛИ МУГРИ“ – КОЧАНИ И

ОПШТИНА КОЧАНИ

Според најавите, големата балканска музичка ѕвезда Ацо Пејовиќ, в сабота (13 јуни) ќе има свој концерт, пред кочанската публика.

Вечерва свечено ќе биде отворена летната дискотека „Аква“, која вообичаено арена на

Поп ѕвезда Александар Тарабунов – Таро ќе гостува во Клубот „Аква“ во Кочани на 5 јуни. Трабунов ќе биде

Во пресрет на доаѓањето на првите штркови , ЕВН заедно со службие на Општината

Фестивалот „Слободна зона“, под мотото „Остави трага“ денеска

Со мотото „Остави трага“ фестивалот Слободна зона по петти пат

Утревечер со почеток во 20.00 часот , Музеј ,,Теракота‘‘ од Виница организира

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.