Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се намалуваат во просек за 1,58%. Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95, на

АД Водостопанство на Република Македонија - Скопје, Подружница Брегалница Кочани ги известува

Салонот за осветлување Гига – Лукс, спроти управната зграда на КЈП Водовод, нуди вискокалорични брикети

Се продава екстра – квалитена домашна ракија (одлежана) по цена од 160 денари за литар. Информации

Итно и поволно се продава комплетно наместен нов стан со површина од 45 м2 на улица „Глигор Прличев“

Малопродажните цени на бензините и дизелот од ноќеска на полноќ се намалуваат за три денари

Се продаваaт креветче и количка од брендот Chicco – скоро нови. Цена по договор. Информации

Од 7 – 12 ноември Библиотеката „Искра“ – Кочани ќе го организира XI Саем на книгата. Во просториите

Шампињони Кис – Кочани во пресрет на новата година настапува пред своите купувачи со пополурни и промотивни цени за свои производи. Сет од три

Еко Пласт е застапник на најбараниот германски профил РЕХАУ за производство на ПВЦ прозори и врати. Со

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.