Голема акција во продавниците на Компани МОНЕВИ (Месмон маркетите). Маслиново масло

Во Бутик Марилуна голема сезонска распродажба ! Модни парчиња за само 300, 400, 500 и 600 денари.

Агенцијата за спорт и млади со проект воведува „Младинска картичка“, којашто ќе овозможи попусти за младите од

Од 29 до 31 март на просторот на Зелениот пазар во центарот на Кочани ќе се одржи голем Панаѓур,

Се издава комплетно наместен стан во близина на Библиотеката

Нудиме пастрамајлија со убедливо најниска цена во градот, велат од Пицерија АКВАРИУМ. За само 150 денари

Ново во Пицерија „ПЈАЦА“ !!! Ајдучко лепче - полнето со пилешко и свинско месо, димен врат, печурки и

Се издава комплет опремен деловен простор со површина од 35 м2, во Шопинг центарот

Не чекајте ! Искористете го големиот попуст во Бутик „Марилуна“ и „Марилуна кидс“. Од 20 % до 70 %, до крајот на

Владата на вчерашната седница донесе одлука за воведување на нова интервентна мерка за

Страница 1 од 8

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.