За сите љубители на вистинскиот BOOM BAP – HIP HOP, ПОДЗЕМАН ЕФЕКТ (Куманово) I DJ Drazi Drags (Скопје)

Во рекреативниот центар „Бавчалук“ попладнево ќе се одржи културната манифестација

Бесплатно зачлени се во клубот на верни купувачи на Жито маркети, пазарувај и освој вредни награди!

Мачката Бриџит има 6 години и зад себе има многу кривични дела. Таа е склона кон

Вчера, салонот на Мотоцентар во Скопје, беше домаќин на среќата и тимот на Државна лотарија на Македонија. Центар на

Вчера, Струга, градот на поезијата биеше во духот на среќата. Никола Јаулески енергичен, успешен,

Вечерва (5.Март) во Ноќниот клуб Аква закажана е супер-забава со Жаре Бербер и неговиот

★★★ Friday 04.03. 2016 ★★★★★ DJ Stefano ★★★★ Free shots for everyone ★★

Инстант лотаријата ТВИНГОМАНИЈА на Државна лотарија на Македонија , изнуди насмевка

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.