Летната сезона во дискотеката Аква во Кочани завршува в петок, 14 септември. Се нудат извонредно

Заврши летото, се враќа забавата во Пулс. Отворањето на новата сезона во Клубот е

На платото во Трговскиот центар во Кочани, во организација на Владата на Република Македонија беше приредна граѓанска прослава по повод

В сабота, 14 јули, со почеток од 21 ч., на платото во Трговскиот центар во Кочани, ќе се одржи

В сабота, на 23 јуни 2018 г., на Големиот паркинг кај Трговскиот центар во Кочани ќе се одржи Изложба

Во неделата вечерта, на терасата на Центарот за култура „Бели мугри“ во Кочани панк рок-бендот

На 1 април со почеток во 20 часот, на терасата во Центарот за култура „Бели мугри“ ќе настапат панк-рок бендовите Real Life Version и One Hidden Frame.

Главен покровител на настанот е Општина Кочани


Real Life Version е панк рок бенд од Словенија кој е активен на сцената повеќе од 13 години. Бендот позади себе има четири изданија. Настапот во Кочани е дел од нивната балканска турнеја на која ќе го промовираат новиот албум „Furious Winds and Ice Cold Showers“. Real Life Version имаат свирено во Македонија во април 2014-та (во Скопје и Битола) и конечно оваа пролет и во Кочани!


One Hidden Frame од Финска се брз, мелодичен панк бенд. Нивните настапи се проследени со многу емоции и енергија. Основани се во 2002 година, а во 2017 година го издадоа нивниот последен албум "Harmful content" за Bird Attack Records. Ова им е прв концерт во Кочани и прв пат на Балканот!

Серијата на StandUp настани продолжува и оваа недела во Кочани. За ова виновник е Klasik Kafe! Настанот

Бојан Велевски повторно во Кочани! Овој пат во најурбаното место во градот – Класик Кафе! На понуда е

Во Националната установа Центар за култура „Бели мугри“ во Кочани синоќа заврши дводневната

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.