Во неделата вечерта, на терасата на Центарот за култура „Бели мугри“ во Кочани панк рок-бендот

На 1 април со почеток во 20 часот, на терасата во Центарот за култура „Бели мугри“ ќе настапат панк-рок бендовите Real Life Version и One Hidden Frame.

Главен покровител на настанот е Општина Кочани


Real Life Version е панк рок бенд од Словенија кој е активен на сцената повеќе од 13 години. Бендот позади себе има четири изданија. Настапот во Кочани е дел од нивната балканска турнеја на која ќе го промовираат новиот албум „Furious Winds and Ice Cold Showers“. Real Life Version имаат свирено во Македонија во април 2014-та (во Скопје и Битола) и конечно оваа пролет и во Кочани!


One Hidden Frame од Финска се брз, мелодичен панк бенд. Нивните настапи се проследени со многу емоции и енергија. Основани се во 2002 година, а во 2017 година го издадоа нивниот последен албум "Harmful content" за Bird Attack Records. Ова им е прв концерт во Кочани и прв пат на Балканот!

Серијата на StandUp настани продолжува и оваа недела во Кочани. За ова виновник е Klasik Kafe! Настанот

Бојан Велевски повторно во Кочани! Овој пат во најурбаното место во градот – Класик Кафе! На понуда е

Во Националната установа Центар за култура „Бели мугри“ во Кочани синоќа заврши дводневната

Ако прославите роденден во игротеката ви правиме албум со фотографии. Го постираме на фејсбук фан страната...а ...албумот што

Едно британско истражување кое опфатило 1.989 службеници кои работат во канцеларија, покажа

Сабота, 16 септември, започнува петтата сезона забави во Клуб „Пулс“. Настапува грчко-македонска

Во 69-тото коло од играта НовоЛото 7/34 чие извлекување се одржа во среда на 30ти август 2017,постигната

Во 69тото коло од играта НовоЛото 7/34 чие извлекување се одржа во среда на 30 - ти август

Страница 1 од 8

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.