„Север и Југ” – тоа е насловот на новиот сингл, кој на крајот на месец

„Sethstat“ веќе дваесет години неуморно ја промовираат македонската џез-сцена

Сопственото културно лето „Гарден“ го продолжува со најавениот интензитет. В четрток (14 август)

Еден од најпознатите српски пејачи Жељко Јоксимовиќ, денеска одржа средба со новинарите на која ги откри деталите за претстојниот концерт кој ќе се одржи на 21 јуни на Национална Арена Филип Втори.

Организаторот од Србија вели дека ова не е прв голем концерт за нив, но ова ќе биде прв најголем во Македонија.

Страница 2 од 2

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.