Во однос на новата забрана за движење што ја донесе Владата, а којашто стапува во сила од среда (08.04.2020), Кризниот штаб на денешниот работен

Вчера, на 7 април 2020 година по долго боледување на 70 -ет годишна возраст почина основачот на ТА

Од среда, 8 април 2020 г, ограничувањето на движењето за граѓаните на територијата на целата држава, за време на работните денови ќе почнува од 16 часот и ќе трае

Едно лице од Кочани починало од коронавирус, потврди градоначалникот на Општината, Николчо Илијев.

Мајката на четиримесечното бебе од Кочани, кое почина пред три дена, бара одговор од надлежните која е причината за смртта. До нашата редакција се обрати чичкото

Ноќта помеѓу вторникот и средата ограбена е трафиката наспроти Автобуската станица во Кочани. Крадците

Лажна информација за почината жена од Кочани е предмет на полициска истрага, откако во неделата попладне поради сериозни здравствени проблеми таа била однесена

Г.И. (32) од Кочанизавчера бил приведен откако на улицата „Теодосија Паунов“ во Кочани нападнал

Владата одлучи од денеска да воведе целосна забрана за движење во периодот од 21 до 6 часот. Премиерот Спасовски ја оправда одлуката со потребата да