На 15.09.2020 во 18.45 часот било пријавено дека на крстосницата од бул.Маршал Тито и улиците

Почина возачот на возилото комби кое застранило од регионалниот пат Делчево – М.Каменица и притоа

На 09.09.2020 во 07.34 часот било пријавено дека на локалниот пат во Кочани, место викано Дабо-с.Бели,

На 10.08.2020 во 06.10 часот во СВР Штип било пријавено дека на крстосницата од улиците

Рано утринава загина осумнаесет годишно момче од Зрновци, потврди полицијата. Според официјалните

ОВР Виница поднесе кривична пријава против С.О.(44) од Виница, поради постоење основи на сомнение

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (16/17.06) на ниво на СВР Штип на 34 лица им се издадени решенија за изолација, а 13 лица

На 09.06.2020 во 19.10 часот на Граничен премин „Деве Баир“, при контрола, било констатирано дека М.П.(48)

На 28.05.2020 во 22:30 часот на магистралниот пат Штип-Кочани се случила сообраќајна незгода помеѓу

Ноќеска во 00,40 часот во СВР Штип, 21-годишна жена од Штип, пријавила дека во нејзиниот дом влегло