Граби ли Кочани со крупни чекори напред ? Вчерашниот извештај од тестирањето за Ковид 19 за прв пат го

На 15.09.2020 во 18.45 часот било пријавено дека на крстосницата од бул.Маршал Тито и улиците

Почина возачот на возилото комби кое застранило од регионалниот пат Делчево – М.Каменица и притоа

На 09.09.2020 во 07.34 часот било пријавено дека на локалниот пат во Кочани, место викано Дабо-с.Бели,

На 10.08.2020 во 06.10 часот во СВР Штип било пријавено дека на крстосницата од улиците

Рано утринава загина осумнаесет годишно момче од Зрновци, потврди полицијата. Според официјалните

ОВР Виница поднесе кривична пријава против С.О.(44) од Виница, поради постоење основи на сомнение

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (16/17.06) на ниво на СВР Штип на 34 лица им се издадени решенија за изолација, а 13 лица

На 09.06.2020 во 19.10 часот на Граничен премин „Деве Баир“, при контрола, било констатирано дека М.П.(48)

На 28.05.2020 во 22:30 часот на магистралниот пат Штип-Кочани се случила сообраќајна незгода помеѓу

Страница 1 од 30

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.