В недела 06.10.2019 г. на вештачкото езеро „Градче“ од 9 до 13 часот ќе се одржи традициналниот натпревар во

Општина Кочани го објави огласот за ангажирање невработени лица во програмата Општинско-корисна

80 лица со интелектуална попреченост , членови на локалното здружение “Порака“ неделава добија свое

Четириесет и деветгодишниот Киро Стојов од Кочани ја доби најпрестижната награда на манифестацијата

Интересна приказна ни раскажа еден наш сограѓанин, вработен во КЈП Водовод. При тоа, разочарано, рече

Програмата за остварување на социјална, детска и здравствена заштита на Општина Кочани за 2019 година ги

Членови на менаџерскиот тим на рудникот за олово и цинк САСА го одржаа редовниот годишен

Денеска, 25 јануари, роденденот на најголемата македонската музичка ѕвезда Тоше Проески, традиционално ќе

Рудникот за олово и цинк САСА обезбеди финансиска поддршка и учествува во организација на сите активности

Страница 1 од 9

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.