Маршот на „Протестирам“ започна

Приврзаниците на „Протестирам“, кои се контра Владата, за повлекување на аболицијата и

Приврзаниците на Граѓанското движење за одбрана на Македонија синоќа беа лоцирани на Плоштадот

Приврзаниците на Граѓанското здружение „Протестирам“ со познатите пораки и транспаренти синоќа се собраа во Паркот на Револуцијата

На две различни локации синоќа во Кочани се собраа припадниците на Граѓанското здружение

Општинската организација на СДСМ од Кочани вчера одржа прес конференција, на која зборуваше нејзиниот претседателот, Сашко Костов. Кажаното на пресот

Изборните грабежи, независноста на судството и партизираните институции беа главните причини

ВМРО ДПМНЕ ја добива довербата од граѓаните во изминативе 10 години врз база на проекти и мерливи резултати. Таа доверба

Оливер Спасовски, министер за внатрешни работи и генерален секретар на СДСМ, вчера беше во Кочани. При тоа, тој се сретна со жителите на населбата Оризари и на „Калиманова глава“, уште еднаш повторувајќи ги ставовите на неговата партија-избори на 24 април не подржуваат оти избрачкиот список не е прочистен и оти нема демократски предуслови за такво нешто. И уште, затоа што нема договор за нов Закон за медиумите.
Посетата на Спасовски на Кочани заврши со пиење кафе со членови на СДСММ во едно од кафулињата во Трговски.

 

Управниот суд донесе времена мерка за суспендирање на одлуката на министерката за труд

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.