Уште само 2-3 дена преостануваат од предизборната кампања, за предвремените парламентарни избори, кои ќе

Иван Иванов повторно е на листата со кандидати за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ број три за предвремените

Сашко Костов е кандидат за пратеник од редовите на СДСМ од Кочани во Изборната единица број 3. Претседателот

Во рамки на средбите кои што високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ ги остваруваат со граѓаните низ Македонија, Владимир Пешевски синоќа беше во Кочани, при што

Синоќа со почеток во 19.00 часот, во службените простории на НСДП во Кочани се одржа регионален

Просечна плата од 500 евра, намалување на трошоците за живот за 50 отсто и разбивање на дуализмот од двете, како што рече Јанко Бачев, условно

ОО на СДСМ од Кочани вчера во Паркот на револуцијата одржа прес конференција, на која говореше претседателот на ОО, Сашо Костов. Кажаното го пренесуваме во целост:

Испровоцирани од вчерашните информации што произлегоа од посетата на претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Никола Груевски, на Долни Подлог, каде било

Колоната граѓани што носеа транспарент со кој се повикува на одбрана на Македонија

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.