Локалната власт на Кочани, предводена од градоначалникот Ратко Димитровски, продолжува да спроведува политика на непотизам и

Низ улиците на Кочани синоќа граѓани, со мирен протест уште еднаш изразија својата поддршка

Граѓанската иницијата За заедничка Македонија синоќа организираше протестен марш и во Кочани. Дождот

На градоначалникот Ратко Димитровски му е познато дека не само ние во СДСМ, туку и граѓаните многу добро знаат за недомаќинското финансиско работење на

Единствениот отчет кој може да го даде градоначалникот Ратко Димитровски е отчетот на долгови и кредити

Граѓаните на Кочани на изборите дадоа поддршка за програма и проекти кои се реални, остварливи и со кои ќе се подобрат условите за живот на

На овие предвремени парламентарни избори Кочани доби двајца пратеници. Едниот е со искуство, бидејќи и претходно

Уште само 2-3 дена преостануваат од предизборната кампања, за предвремените парламентарни избори, кои ќе

Иван Иванов повторно е на листата со кандидати за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ број три за предвремените

Сашко Костов е кандидат за пратеник од редовите на СДСМ од Кочани во Изборната единица број 3. Претседателот

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.