ОО на СДСМ од Кочани вечерва во 19.00 часот во Мултикултурниот центар во Кочани ќе одржи Општинска

Дарко Радески е новиот претседател на Општинската организација на СДСМ од Кочани. Конкурсот за избор на прв човек

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Кочани, очигледно следејќи ги наредбите на нивната Централа во Скопје, имаше прес конференција

На прес конференција ОК на ВМРО-ДПМНЕ излезе со низа критики за стоте дена од владеењето на СДСМ и градоначалникот

Непријатно е токму пред новогодишните празници да се зборува за политички теми, а уште поневкусно е кога тие се поврзани со криминал, корупција,

Целта на денешното мое обраќање се последните политички хајки против мене и против раководните структури во општина Кочани поставени

Во целост ви го пренесуваме она што беше кажано на прес конференцијата на ОО на СДСМ од Кочани одржана на 4 авгус. Зборуваше

Кажаното на средбата со новинарите одржана вчера во канцеларијата на ОК на ВМРО – ДПМНЕ за

Локалната власт на Кочани, предводена од градоначалникот Ратко Димитровски, продолжува да спроведува политика на непотизам и

Низ улиците на Кочани синоќа граѓани, со мирен протест уште еднаш изразија својата поддршка

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.